Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno Golf&SPA – bajkowa kraina, która urzeka każdego, kto wkroczy w jej świat.

Tuż pod Wrocławiem, onieśmielając pięknem architektury i rozpościerającym się wokół krajobrazem, wśród zabytkowego starodrzewia i malowniczego, 18-dołkowego pola golfowego znajduje się Pałac Brzeźno.  Bajkowa kraina Dolnego Śląska, bo tak o tym miejscu można rzec urzeka od samego początku swoją wielowątkowością. Zabytkowa architektura pałacu, domu klubowego oraz urokliwego domku nad stawem, uzdrowiskowe SPA, korty tenisowe i jakże piękne pole golfowe, a wszystko to okala przepiękna fauna i flora. Czego pragnąć więcej, aby spędzić rodzinnie i aktywnie czas.

Brzeźno, gdzie usytuowany jest obiekt to mała miejscowość położona nad niewielkim potokiem, dopływem pobliskiej rzeki Barycz z umiejscowionymi w jej dolinie słynnymi, założonymi już w XIII wieku Stawami Milickimi. To tu, co roku z pobliskich lasów, gdzie rosną brzozy z początkiem wiosny  pozyskuje się świeży sok, którym częstuje się gości Pałacu jak i wykorzystuje do zabiegów w pałacowym SPA.

Wyjątkowe położenie na północnym skraju Wzgórz Trzebnickich (kraina Cystersów, winiarskich tradycji i dziewiętnastowiecznych kurortów) oraz w pradolinie Odry oraz coraz lepsza infrastruktura dla turystów i cyklistów powoduje, że Pałac Brzeźno to miejsce chętnie odwiedzane przez gości ze wszystkich zakątków kraju i z zagranicy. Trudno jest znaleźć w jednym miejscu tyle spokoju, dawnego, autentycznego stylu, pięknej natury, a wszystko to uzupełnione zdrową, pyszną, lokalną kuchnią, świeżym powietrzem i wieloma atrakcjami. To idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną.

Pałac Brzeźno został odrestaurowany, wyposażony w zabytkowe meble, a cała aranżacja tworzy szlachecki klimat z dawnych lat. Otoczony przez piękny, zadbany park, który został założony wokół sieci oczek wodnych z wykorzystaniem naturalnego lasu o powierzchni ok. 3,5 ha.

Architektura obiektu utrzymana jest w stylu modernistycznym, wnętrza z kolei zaskakują dbałością o detale i mnogością oryginalnych elementów dziewiętnastowiecznego wystroju.

Zarówno Pałac jak i okalający go dwustuletni park znajdują się na liście zabytków chronionych prawem.

W kompleksie pałacowym znajduje się hotel, sale konferencyjne, restauracja, 18-sto dołkowe pole golfowe (GRADI GOLF CLUB), 6-ścio dołkowa Akademia, korty tenisowe i wiele innych atrakcji. W okresie wiosenno – letnim organizowane są obozy dla dzieci i młodzieży, które uczą się podstaw gry w golfa oraz tenisa.  Przez cały rok odbywają się również kilkudniowe pobyty dla Pań, które mają na celu oczyszczenie organizmu z toksyn, jego wzmocnienie oraz ogólną poprawę wyglądu całego ciała. A to wszystko pod okiem wykwalifikowanego personelu.

Pałacowe SPA, to kolejna perełka tego wyjątkowego miejsca. Posiada ono bowiem walory uzdrowiskowe. Tężnia w grocie solnej z soli himalajskiej, łaźnia piwna, kąpiel w winie czy jedyny w Polsce Rytuał Kleopatry, na który składa się m.in. kąpiel w unikalnym eliksirze na bazie mleka z płatkami róż i miodu.  W sezonie wiosennoletnim wybrane zabiegi wzbogaca się składnikami, które rodzi natura, okalająca Pałac, tak, jak wspomniany wcześniej świeży sok z brzozy wykorzystywany w rytuałach na ciało. Zabiegi pałacowego spa mają realny wpływ na poprawę funkcjonowania organizmu człowieka i wzmocnienie jego systemu odpornościowego, począwszy od układu krążenia, pokarmowego, oddechowego, schorzeń skóry czy układu nerwowego.

Restauracja w pałacu to kunszt kulinarnego rzemiosła.  Oparta na tradycyjnej, polskiej kuchni, przypieczętowanej Certyfikatem Dziedzictwa Kulinarnego, wzbudza podziw nawet najbardziej wysublimowanych gustów. Przygotowywane przez szefa kuchni potrawy oparte są wyłącznie na zdrowych, często ekologicznych produktach, których część uprawiana jest przy pałacowym ogrodzie, a inne dostarczane są przez lokalnych dostawców.

Pałac Brzeźno to wspaniałe miejsce na rodzinny relaks wśród ducha historii i walorów uzdrowiskowych, połączonych ze sportową pasją. To spełnienie marzeń o wyjątkowym i komfortowym wypoczynku.

www.palacbrzezno.pl