dr Magdalena Kotarba-Niezgoda

wyślij SMS o treści
AT.1.72
na numer 74068
Koszt SMS to 4,92 zł z VAT

 

Założycielka etycznego sklepu i marki Fairma Ethical Design

Fairma Ethical Design powstała na początku 2016 roku z własnej potrzeby, by żyć i kupować odpowiedzialnie. Dzisiejsze buty i odzież, to coś więcej niż tylko moda. To przede wszystkim odpowiedzialność za świat, w którym dokonując etycznych wyborów,  przyczyniamy się do zmniejszenia wyzysku ludzi,cierpienia zwierząt i degradacji środowiska.

Wszystkie produkty oferowane przez Fairmę pochodzą od zaufanych dostawców, którzy dbają o godziwe płace i warunki socjalne dla swoich pracowników oraz nie zatrudniają dzieci (część z tych produktów posiada certyfikat FAIRTRADE). Wszystko w Fairmie jest w 100% wegańskie, czyli przy produkcji nie zostały użyte żadne materiały odzwierzęce. Znaczna część asortymentu to produkty ręcznie robione i często pochodzące z recyklingu/upcyklingu, a to przynosi korzyść środowisku naturalnemu. Moda w Fairmie jest więc FAIR dla wszystkich.

Od początku założenia Fairmy Magda starała się kłaść nacisk na produkcję lokalną, która wiąże się z mniejszym śladem węglowym (eliminując transport na duże odległości) czy nieco niższymi kosztami produkcji w kraju. Niestety aktualnie na polskim rynku bardzo trudno znaleźć buty, które nie dość, że nie zawierają komponentów odzwierzęcych, to są  produkowane w Polsce.  W takim wypadku jedyną alternatywą było rozpoczęcie produkcji pod własną marką. Obecnie w ofercie pod marką „Fairma Ethical Design” znajdują się buty i portfele wyprodukowane z możliwie najwyższej jakości materiałów – hiszpańskiej, ekologicznej mikrofibry z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, która jest wolna od szkodliwych substancji, antyalergiczna i oddychająca,a do tego nie przemaka i jest bardzo trwała! Produkty Fairmy otrzymały też wegański certyfikat PETA Approved Vegan poświadczający  brak komponentów pochodzenia zwierzęcego, a 10% zysku z ich sprzedaży przekazywane jest na cele dobroczynne.

W Fairmie wierzymy, że nasz wybór to nasz lepszy świat!

Magda z wykształcenia jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentką Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Prywatnie żona i mama, pasjonatka podróżowania, która odwiedziła ponad 60 krajów na 6 kontynentach.

www.fairma.pl