Instytut Podologii

Instytut Podologii w Poznaniu rozpoczął swoją działalność w 1997 roku – w czasie, gdy polska podologia dopiero stawiała pierwsze kroki. Jest to najdłużej działający gabinet w województwie wielkopolskim. A obecnie jedna z najnowocześniejszych placówek w Polsce. Założycielka Instytutu Podologii – mgr Agnieszka Nowaczyk-Panasiuk – była świadkiem narodzin podologii, a teraz bierze aktywny udział w jej rozkwicie.

Instytut Podologii świadczy podstawowe i zaawansowane usługi podologiczne. Zajmuje się także diagnostyką i terapią przypadków trudnych – w tym wymagających zabiegów podochirurgicznych. Podologów w codziennej pracy wspomaga nowoczesny sprzęt, m.in. lasery i skaner stóp 3D. Instytut Podologii współpracuje ze specjalistami z innych dziedzin medycznych, dzięki czemu Pacjenci mogą liczyć na holistyczne podejście do problemów zdrowotnych, z którymi się zmagają.

Instytut Podologii w Poznaniu od ponad 25 lat dba o zdrowie stóp Pacjentów z całej Polski i zza granicy. To nie tylko profesjonalizm, wysoko wykwalifikowani specjaliści, najnowocześniejszy sprzęt, aktualna wiedza medyczna, ale przede wszystkim niesłabnąca pasja i chęć pomocy.

Za sukcesem Instytutu Podologii stoi mgr Agnieszka Nowaczyk-Panasiuk – podolog z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Farmaceutycznym. Członek Polskiego Towarzystwa Podologicznego. Uczestniczka wielu kongresów, sympozjów i szkoleń z dziedziny medycyny i podologii. Autorka licznych publikacji z zakresu podologii. Zajmuje się prowadzeniem najtrudniejszych terapii podologicznych. Jest członkiem zespołu podochirurgii palca – we współpracy z lekarzem przeprowadza zabiegi, takie jak plastyka opuszka palca i plastyka wałów okołopaznokciowych. Ponadto współpracuje z Polikliniką Ortop w Poznaniu u boku wybitnych specjalistów z dziedziny ortopedii oraz z Kliniką Chorób Naczyń i Zespołu Stopy Cukrzycowej Angiodiabetica w Poznaniu. Agnieszka Nowaczyk-Panasiuk bierze także czynny udział w kształceniu obecnych i przyszłych podologów oraz zasiada w Państwowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.