Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu

Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu to zakład mleczarski z ponad 80-letnią tradycją, powstały na podwalinach Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej i wcześniej działającej Okręgowej Mleczarni Spółdzielczej „Wielunianka”. Obecnie jest jednym z większych producentów wyrobów nabiałowych w regionie łódzkim.

Mleczarnia posiada własną bazę surowcową. Mleko do przerobu pozyskiwane jest od wielu dostawców z okolicznych powiatów.

W swojej działalności koncentrujemy się na produkcji wysokiej jakości m. in :twarogów, masła, wytwarzanych z najlepszej mikrobiologicznie jakości mleka.
Sztandarowym produktem naszej firmy jest twarożek kanapkowo – sernikowy Mój Ulubiony.
W ofercie posiadamy także mleko i mleczne napoje fermentowane oraz odtłuszczone mleko w proszku. Nasze wyroby są w pełni naturalne, nie zawierają barwników, aromatów, substancji konserwujących, skrobi, zagęstników i wypełniaczy.

W Spółdzielni został wdrożony i funkcjonuje system umożliwiający zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego żywności HACCP oraz system Zarządzania Jakością ISO 9001:2008, dodatkowo spełnione są wymagania systemu HALAL.

Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną NASZYCH produktów. Współpracujemy z największymi sieciami handlowymi w Polsce. Stawiamy na jakość, naturę, zdrowie. Jesteśmy dumni z tego, że dzięki uznaniu Naszych klientów oraz wysokim standardom produkcji, nasze wyroby uzyskują liczne nagrody podczas konkursów, targów, wystaw.

W skład Zarządu SDM w Wieluniu wchodzą:
Marek Kapica – Prezes Zarządu
Iwona Sandak – Z-ca Prezesa