Dr Dorota Kowalczyk

wyślij SMS o treści
BWL.7
na numer 74068
Koszt SMS to 4,92 zł z VAT

Dr  Dorota Kowalczyk – właścicielka Dormio Clinic medycyna estetyczna

Dyplom Lekarza na Śląskim Uniwersytecie Medycznym uzyskała w 1991 roku. Po studiach rozpoczęła karierę anestezjologa w specjalizującym się w urazach wielonarządowych, Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Św. Barbary w Sosnowcu. Tam uzyskała I stopień specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii. Kariera zawodowa dr Doroty Kowalczyk rozwijała się w kierunku farmaceutycznym. Ponad 10 lat pracowała ma stanowiskach menadżerskich w tej branży. W 2003 roku, otrzymując propozycję na stanowisko kierownika produktu i sprzedaży w firmie zajmującej się toksyną botulinową, rozpoczęła karierę w branży medycyny estetycznej. Prowadziła szkolenia dla lekarzy ucząc ich jak wykorzystywać toksynę w celach estetycznych. Zdobyta wiedza i doświadczenie były czynnikiem, który zdecydował o założeniu indywidualnej praktyki lekarskiej.

Spotykając pacjentów z różnym stopniem zaawansowania objawów starzenia się, pani doktor szukała rozwiązań, By poszerzyć wiedzę, podjęła zagraniczne studia podyplomowe w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej i ukończyła je w 2008 roku z certyfikatem międzynarodowej specjalizacji w tym zakresie.

Od początku kariery zawodowej, jako lekarz medycyny estetycznej, pani dr Dorota Kowalczyk prowadzi szkolenia praktyczne dla lekarzy, kosmetologów i kosmetyczek w Polsce i za granicą. Jest też wykładowcą oraz prowadzącym ćwiczenia z technik iniekcyjnych w zakresie mezoterapii, wypełniaczy i zamykania naczyń na Podyplomowych Studiach Medycyny Estetycznej – studiach dla lekarzy na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Stale pogłębia swoją wiedzę i doskonali techniki zabiegowe, bazując na najnowszych osiągnięciach i badaniach prezentowanych na najważniejszych pod względem merytorycznym kongresach międzynarodowych, w których regularnie uczestniczy.