Barbara Edelmuller-Generaux

wyślij SMS o treści
AT.BWL.9
na numer 74068
Koszt SMS to 4,92 zł z VAT

Firma BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja została założona jako Spółka Cywilna w 1994 roku w Nowym Sączu. Głównym celem firmy była działalność spedycyjna. W kwietniu 1995 roku powstała spółka BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja z siedzibą w Starym Sączu. W 1997 roku na skutek zmiany ustawy o Prawie Handlowym spółka cywilna została przekształcona w spółkę jawną, a znak BATIM został zastrzeżony dla obecnej spółki. W latach 1997-1998 spółka świadczyła głównie usługi transportowe na rynku niemieckim i włoskim, natomiast od połowy 1998 roku oferta transportu została poszerzona o rynek angielski, który stał się wiodącym rynkiem do dnia dzisiejszego.

BATIM świadczy usługi transportowe i spedycyjne z wykorzystaniem taboru własnego oraz wynajmowanego. Ponadto oferuje usługi promowe pomiędzy kontynentem, a Wielką Brytanią.

W ciągu ponad dwudziestoletniej działalności spółka BATIM z kilkuosobowego przedsiębiorstwa stała się dużą firmą zatrudniającą blisko 910 osób, w tym ponad 810 kierowców. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich pracowników i przyjętej strategii biznesowej, może skutecznie i efektywnie konkurować nie tylko na rynku krajowym, ale i europejskim.

O sukcesie firmy BATIM stanowi wysoka jakość oferowanych usług jak i możliwość świadczenia ich za pomocą najnowocześniejszej floty 507 samochodów, w której skład wchodzą ciągniki marki SCANIA, MERCEDES oraz DAF w klasie EURO 6. Wszystkie ciągniki wyposażone są w kompletne urządzenia telematyczne belgijskiej firmy Wabco – Transics, które pozwalają na swobodny przesył danych pomiędzy centralą a kierowcą.

Lata 2008 – 2015 to okres prężnej działalności usługowej na rynkach zachodnich, skutkującej ciągłym umacnianiem się pozycji i prestiżu firmy na rynku usług transportowo-spedycyjnych. W tych latach firma zostaje dostrzeżona czego dowodem są otrzymane liczne wyróżnienia, nagrody i nominacje. Firma zajmuje ugruntowaną pozycję na rynku transportowym PL i UE oraz jest postrzegana jako poważny gracz na tym rynku.

Firma BATIM obsługuje kilku największych i znaczących operatorów logistycznych Europy, którzy wystawiają bardzo wysokie noty związane z wzorową obsługą, jakością i terminowością realizowaną przez BATIM.

W 2015 roku podjęto decyzję o budowie nowoczesnego biurowca Central Office, której głównym celem było podniesieniem komfortu i efektywności pracy.

Perspektywa rozwoju na najbliższe lata to: powiększenie taboru, realizacja usług na coraz wyższym poziomie, doskonalenie pracy kierowców poprzez utworzenie Profesjonalnej Szkoły Nauki Jazdy dla kierowców TIR, oraz zapewnienie wszystkim pracownikom przyjemnej, dobrej i przyjaznej atmosfery pracy oraz satysfakcji z jej wykonywania.