Monique Lehman

wyślij SMS o treści
BWL.76
na numer 74068
Koszt SMS to 4,92 zł z VAT

Polska artystka, malarka, grafik, wykładowca, twórczyni gobelinów.  Znana jako „Żona Hollywood”, dla przyjaciół jako córka Papcia Chmiela, na świecie jest wziętą artystką.

Lehman od 2009 roku jest sędzią międzynarodowego Biennale “Z Lozanny do Pekinu” w Chinach. Pracuje na rzecz organizacji  China Fiberarta także jest profesorem uczelni zawodowej w Zibo Vocational Institute. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Tsinghua.

Zorganizowała wystawy poświęcone zamachom na World Trade Center 11 września w Nowym Jorku eksponowanej w Europie, Chinach i USA. Spośród wielu publikacji na temat sztuki Monique wyróżnia się zdjęcie gobelinu w magazynie „Sztuka w Chinach” z muzeum Fiberart w Pekinie przedstawiające życie artystki. Obecnie pracuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych, gdzie dekoruje gobelinami kościoły, synagogi, ratusze i szpitale. Pracownie Lehman mieszczą się w Pasadenie oraz na warszawskim Mokotowie.

Monique pracuje na rzecz organizacji artystycznych i jest kuratorem wystaw organizowanych w Stanach. Redaguje artykuły o polskiej sztuce tkackiej i polskich artystach dla specjalistycznych pism poświęconych tkaninie artystycznej. Jej artykuły ukazują się m.in. w „Surface Design Journal”, „Fiberarts”, „Tapestry Topics” oraz „Canadian Tapestry Newsletter”.