Sanah – Zuzanna Irena Jurczak

wyślij SMS o treści
BWL.106
na numer 74068
Koszt SMS to 4,92 zł z VAT

Polska piosenkarka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka, wykonująca muzykę z pogranicza indie pop i art pop,  a także quality pop i pop elektroniczny.

Początkiem stycznia 2020 roku Sanah wypuściła teledysk do nowego utworu pt. Szampan, który był zapowiedzią jej debiutanckiej płyty i od tego czasu na YouTube zanotował już ponad 43 mln wyświetleń, stając się tym samym najpopularniejszym utworem artystki.

Dnia 8 maja 2020 roku Sanah wydała swój debiutancki album pt. “Królowa dram”, który w pierwszym tygodniu po premierze znalazł się na czele Oficjalnej Listy Sprzedaży w Polsce.

4 września 2020 Sanah wystąpiła w 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na deskach amfiteatru odniosła sukces, zwyciężając w plebiscycie “Od Opola do Opola”. Dwa dni później wystąpiła podczas “Premier” z piosenką “No sory”, która została doceniona za muzykę i tekst przez ZAIKS. Utwór ten był także zwiastunem trasy koncertowej #NoSory Tour oraz drugiego minialbumu piosenkarki pt. Bujda, który został wydany 23 października. W październiku opublikowała również teledysk do singla “Pożal się Boże” i piosenki “Oczy” oraz wydała singiel “Bujda” i utwór “Duszki”. W 2020 roku Sanah była najczęściej odtwarzaną artystką w Polsce na serwisie Spotify. 12 stycznia 2021 roku wraz z artystą o pseudonimie Vito Bambino wydała singiel “Ale jazz!”, do którego powstał także teledysk nagrany w Teatrze Buffo. 9 lutego została laureatką w kat. „Muzyka pop/rock” za album Królowa dram podczas gali wręczenia Bestsellerów Empiku 2020.